האם עיצוב ובניה קשורים אחד לשני

ציון עסקה0
ציון עסקה0

תמיד נרצה להשכיר שירותי אדריכלות כאשר נרצה לעשות פרוייקטים ועבודות מורכבות יותר, אבל אנחנו מתכננים את העבודות הפשוטות יותר כמו חדרי אמבטיה, מטבחים ותוספות פשוטות לחדרים בבית בעצמנו. קבלן הבניין זקוק לתכנית מפורטת על מנת לפתח שרטוטי עבודה לבנית כל פרוייקט כזה, ואנחנו נרצה תמיד להתאים את תוכניות הבניה שיהיו מותאמות ומעוצבות לטעמנו האישיים.

תכנון טוב עונה על הדרישות של עבודות זמניות במהלך הבנייה ועבודות על מנת להבטיח שעבודות כאלה לא יוצרות עומס על הבעלים

בין אם מטמיעים אותן באופן חלקי/מלא בפרויקט, או מזעור השפעתן. במהלך תהליך זה אין לחברת הפרויקט והקבלן קשר חוזי או התחייבויות ביניהם. בניגוד לשיטות בנייה אחרות, הבעלים מתקשרים רק עם המעצב-בונה. בשתי שיטות הבנייה העיקריות האחרות הנהוגות כיום, ניהול בנייה ורכש כללי (המכונה גם עיצוב-הצעה-בנייה), הבעלים מתקשרים עם גופים שונים לתכנון ובנייה אדריכלית.

שלב התכנון :

בתור בעלי הנכס נרצה לערב את הקבלן בשלב הבנייה. היקף העבודה עשוי לכלול תכנון וקריטריונים ראשוניים, פרמטרים תקציביים וזמני אספקה או דרישות הכרחיות לצורך תכנון נכון. תכנון פירושו הגדרת דרישות בנייה (כולל מערכות יחסים פונקציונליות ומערכות טכניות משומשות כגון אדריכלות, סביבה, מבנה, חשמל, מכאני והגנה מפני אש), פיתוח מפרטים טכניים ושרטוטים, והכנת הערכות עלויות בנייה.

עיצוב-הצעה-בנייה > מתייחס לשיטת המסירה המסורתית

שיטה זו בה תכנון הבנייה מתבצעים ברצף ובנפרד עם שני חוזים ושני קבלנים. בניגוד ל-design-bid-build (או design-bid), עיצוב-בנייה מבוסס על חוזה נקודת אחריות אחת ומשמש כדי למזער את הסיכון לבעל הפרויקט ולצמצם את זמן ההובלה על ידי חפיפה של שלב התכנון ושלב הבנייה. לאחר סיום הפרויקט מבקש בעל הפרויקט הצעות מקבלנים לביצוע עבודות בנייה בהתאם לפרויקט.

למרות שלמשרד התכנון אין קשר חוזי עם הקבלן

התנהלות וסנכרון זה מסייע למשרד התכנון לשפר את יחסי העבודה שלו עם הקבלן, מה שלמעשה מגדיל את האינטרסים של בעל הפרויקט על ידי הבטחת התנהלות תקינה של הפרויקט . גישה זו מאופיינת ברמה גבוהה של שיתוף פעולה בין מעצבים לקבלנים, כאשר כל הסיכונים מופקדים על אותו ארגון. DB משמשת כיום לפרויקטים קטנים רבים, אך יכולה לשמש גם לפרויקטי בנייה מורכבים יותר בשל גישה שיתופית בין מעצבים לקבלנים. בדרך כלל, תהליך DBB כולל שכירת מעצבים וקבלנים נפרדים.

Design-build מפגיש את כל חברי צוות העיצוב בשלב מוקדם בתהליך

כדי לזהות ולפתור בעיות עלות, תכנון ויכולת עיצוב. עיצוב-בנייה מפשט את התהליך, וכתוצאה מכך דברים כמו נקודת מגע, עלויות נמוכות יותר והגשה מהירה יותר של הפרויקט, כאשר תהליך הגשת ההצעות נתקע, המחלוקות מוגבלות ופתרונות לבעיות בנייה נפתרים עוד לפני תחילת הבנייה. פרויקטי תכנון ובנייה בהובלת אדריכלים הם פרויקטים שבהם צוותים בינתחומיים של אדריכלים ואנשי בנייה משתפים פעולה בתהליך ניהול זריז שבו אסטרטגיית עיצוב וניסיון בנייה משולבים בצורה חלקה, כאשר האדריכל משמש כסנגור הבעלים, מנהל הפרויקט וראש הצוות, מבטיח דיוק גבוה בין יעדי הפרויקט לתוצאות.

סוגים אחרים של מהנדסים

אדריכלים, מתכנני שימושי קרקע, בנאים ואחרים מעורבים ביצירת מבנים. מהנדסים נוספים שעשויים להיות מעורבים בתכנון מבנים כוללים בין היתר מהנדסי תאורה חשמליים, מהנדסי מעליות מכניות ומהנדסי אינסטלציה הידראוליים. מהנדסים אחראים להבטחת הבטיחות והפונקציונליות של מבנים על ידי בחירת חומרי בנייה, הגדרת האלמנטים המבניים של פרויקט והגדרת מערכות חשמל, חימום, אוורור, מיזוג אוויר ואינסטלציה. 

כדי שבניין יהיה מתוכנן נכון, יש צורך ליישם במודע חומרים התואמים את ההקשר המקומי. נדרשת עבודת צוות רבה של מהנדסים כדי לתכנן, לבנות ובסופו של דבר להכין את הבניין לשימוש יומיומי. התהליך כולל מספר כלים ושיטות תכנון במטרה בסופו של דבר להפוך כל שלב בבנייה והתכנון ליעיל, בטוח וחסכוני ככל האפשר. הקורסים שמים דגש על הצד של בנייה לפני בנייה, לרבות הערכה רעיונית, החוזה את עלות הפרויקט, ועקרונות בנייה רזה, המדגישים את החשיבות של מקסום הערך ומזעור בזבוז בתהליך התכנון והבנייה.

האינפוגרפיקה שלנו מציגה את ההבדלים העיקריים בין מסלולי קריירה באדריכלות והנדסה

כמו גם את ההתמחויות שבהן סטודנטים יכולים ללמוד או להתאמן. אנו עובדים עם אדריכלים, מהנדסים ואנשי מקצוע נבחרים מרחבי הארץ כדי ליצור צוותים של מעצבים ובונים המותאמים באופן אידיאלי לצרכים הייחודיים של פרויקט נתון. אנחנו יכולים לעזור לך למצוא את העיצוב האידיאלי בעזרת הכלים שלנו לתכנון בניה ופיתוח. החומרים וזרימת העבודה הטובה ביותר כדי להגשים את החלום שלך. בעיקר מתאים לבעלי תקציב מצומצם.

BIM יכול לעשות זאת על ידי סיוע לאדריכלים לבצע בחירות עיצוביות טובות יותר מההתחלה ולשמור על פרויקטים במסגרת התקציב על ידי אופטימיזציה של עבודה

כאשר עובדים עם חברת בנייה המשתמשת ב-BIM בתהליך הבנייה, המשאבים יכולים להגיע רחוק יותר. BIM מאפשר לאדריכלים לחזות סיכוני בנייה פוטנציאליים ולמנוע אותם על ידי ביצוע שינויים בתכנון.

Design-Build

היא שיטת מסירת בנייה המספקת לבעלים נקודת מגע אחת לשלבי התכנון והבנייה של פרויקט. במקום זאת, הארגון אחראי באופן בלעדי לכל מרכיבי הבנייה והעיצוב. גישה חלופית לביצוע תוצר זה היא שהאדריכל יתקשר ישירות עם הבעלים על התכנון והביצוע של הפרויקט, ולאחר מכן מיקור חוץ את חובות הרכש והבנייה לקבלן הכללי הקשור אליו, אשר מקבל חברות נוספות בקבלנות משנה.

אם התכנון של המשרד אינו עומד בתקרת עלות הבנייה החוזית והממשלה מחליטה שהמשרד לא יתכנן מחדש את התכנון

יש לשים לב כי צריך לכלול הצהרה בכתב של הסיבות לכך בתיק החוזה בהתאם למקרה הרלוונטי, הצהרת העבודה גם מחייבת את מהנדס האדריכלות לשקול ככל האפשר – חיסכון באנרגיה, מניעת זיהום והפחתת פסולת בעת פיתוח מפרטי פרויקט בנייה.

ישנה סקירה שוטפת של העבודה שבוצע על ידי קבלן הבניין

כדי לסייע בכל שינוי תכנוני אפשרי על ידי הבעלים ו/או לשפר את העלות, התכנון ואיכות הפרויקט (WP21). לאחר מכן צוות הבנייה ומנהלי הפרויקט עובדים עם צוות האדריכלים כדי להעריך את החיסכון בעלויות למהנדסים בתכנון. לאחר שהאדריכל יצר את התכנית (תכנית הבניין), המהנדס לומד את תכנית האדריכל ומחליט באילו חומרים יש להשתמש להשלמת תכנית האדריכל ועל מנת להפוך את המבנה לחזק מספיק לשימוש. שני המקצועות הם חלק בלתי נפרד מתכנון ובנייה של מבנים כגון מבנים וגשרים.

בבנייה

שירותים מקצועיים מכסים מגוון רחב של דיסציפלינות כגון שירותי עיצוב, יישוב סכסוכים, רכש כללי, ניהול מתקנים, ניהול פיננסי, ניהול פרויקטים, אבטחה, קיימות ועוד. ניהול פרויקטים הוא יישום של מיומנויות, שיטות וכלים לניהול המטרות, היוזמות והמשימות לטווח הקצר הקשורות בעבודת התכנון והבנייה של פרויקט מסוים. פגישת התקדמות הבנייה היא הזדמנות קבועה המתוזמנת על ידי אדריכל הפרויקט, נציג הבעלים או מפקח הבנייה (CM) עם הקבלן הכללי (GC) ויועצים רלוונטיים לקבל דוחות התקדמות ותמונות ולדון בסוגיות שעלו בעניין עלות, עיצוב , בטיחות ונושאים אחרים הקשורים להתקדמות הבנייה.

נשמח לשמוע את דעתך

השאר תגובה

Deko-Israel
Logo
עגלת קניות